eFi Cafe Reduta

KONÁNÍ AKCÍ, VEČÍRKŮ, PREZENTACÍ, OSLAV A SVATEB

Uspořádejte Váši akci či oslavu v prostorách EFI CAFE Reduta situovaných do prostor původní Taverny, které jsou součástí slavné budovy, jejíž historie sahá až do poloviny čtrnáctého století. Slavnými hosty původní Taverny byli  arcivévoda Matyáš, mladší bratr českého krále Rudolfa II. a pozdější český král (1608) a řada dalších osobností z řad vysoké šlechty.

Ale Reduta, to je především divadelní a koncertní sál. Roku 1767 zde se svojí sestrou Nanerl  koncertoval jedenáctiletý Wolfgang Amadeus Mozart.

V prostorách divadla a restaurace Reduta nabízíme:

  • Konání firemních akcí, kongresů s kapacitou až 250 lidí. Pro velké kongresy lze dohodnout pronájem Mozartova sálu nebo prostor celého divadla.
  • Konání firemních, rodinných oslav a večírků.
  • Konání svatebních hostin, obřadů v rámci Mozartova sálu.
  • Další akce, oslavy, večírky, svatby na míru dle domluvy.

 

Ukázky z akcí

 

 

Fotogalerie

gallery

 

Prostory Café

Restauraci s kapacitou 36 míst jsme s respektem k historickému charakteru objektu divadla Reduta šetrně vybavili ručně vyráběným nábytkem TON a interiér upravili tak, abyste se u nás cítili příjemně a aby Vám u nás chutnalo. Stolky lze seskupovat tak, aby hosté podle potřeby měli soukromí po dvou nebo aby mohli sdílet slavnostní tabuli pro více hodovníků.

 

Prostory soukromého Clubu

K formálním i neformálním oslavám, rautům nebo poradám můžete využít také Club Reduta s kapacitou 28 míst. Obsluhovat Vás budeme od baru netradičně situovaného jako ostrov uprostřed místnosti pod stěnami s klenbou opatřenými malbou Petra Kvíčaly, jehož rukopis nesou také stěny Mozartova sálu a teraco v atriu divadla.

 

Mozartův sál

Pro slavnostní akce až pro 350 osob Vám rádi zprostředkujeme pronájem Mozartova sálu o rozměrech 10,8 x 29 m s maximální výškou 7 m. Tato reprezentativní prostora, kterou lze využít jako divadelní sál nebo třeba jako taneční síň, dostala „nový šat“ pod taktovkou malíře Petra Kvíčaly při rozsáhlé a velmi vkusné rekonstrukci v letech 2002 až 2005.

 

Divadelní sál

Pokud chcete spojit Vaši akci divadelního formátu s rautem, hostinou či banketem a vše budete plánovat s dostatečným předstihem, můžete využít divadelní sál s elipsovitým hledištěm až pro 286 diváků. Řady sedadel jsou v elevaci, takže všichni mohou dobře sledovat dění na jevišti.

 

 

Z historie

 

Podle historických pramenů stály v polovině 14. století na ploše dnešní Reduty nejméně čtyři, nejvíce však šest měšťanských domů; parcela na rohu Zelného trhu a Kapucínského náměstí patřila od druhé čtvrtiny 15. století rodu Lichtenštejnů. V roce 1600 koupilo tehdy značně zdevastovaný dům od jeho posledního majitele Karla knížete z Lichtenštejna  za 1000 zlatých město Brno a nákladnou rekonstrukcí v něm zřídilo tzv. Novou, později zvanou Velkou tavernu, objekt reprezentačního charakteru, který město nabízelo k ubytování a stravování vzácným návštěvám. V roce 1634 přikoupilo město dům vedlejší, časem nazývaný „Malá taverna“, jehož rekonstrukcí a propojením se stávajícím objektem vznikl jednopatrový uzavřený nárožní komplex s ubytovacími a restauračními prostorami, hospodářskými staveními a velkým dvorem, rozsahem již odpovídající dnešní Redutě. O vysoké společenské úrovni taverny svědčí jména hostů, mezi nimiž byl arcivévoda Matyáš, mladší bratr českého krále Rudolfa II. a pozdější český král (1608), hrabě Thurn, nejvyšší hofmistr, který doprovázel dceru císaře Ferdinanda III. Eleonoru Marii Josefu, tehdy polskou královnu – vdovu, při jejím návratu do Vídně (1675), hrabě Saalburg (1684-85), opakovaně hrabě Slavata z Chlumu a Košumberka, hrabě Václav z Althanu, páni z Lipé a další. Ve vyhrazených místnostech Velké taverny se po určitý čas scházela ke svým zasedáním i brněnská městská rada a konaly se zde okázalé oficiální recepce.

 

 

Kontaktujte nás 

 

 

KONTAKT

Otevírací doba

PO-SO: 11-23 HOD.

NE: 11-22 HOD.

Kontakt

Odpovědný vedoucí: Richard Pojer